T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KUTLANDI

Yayın Tarihi : 5.10.2022

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KUTLANDI

4. Bölge Müdürlüğümüzce Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlar ile yaban hayvanlarına yönelik faaliyetler yürütülmektedir.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü bütün illerimizde başta öğrenciler ve hayvan severler olmak üzere halkın her kesiminden kişinin katılımıyla düzenlenen etkinlikler ile kutlanmıştır.   


hyvk (1).jpg

hyvk (2).jpg

İzmir İlinde Valisi Sn. Yavuz Selim KÖŞGER'in katılımı ile Fahrettin Altay Meydanında İzmir Şube Müdürlüğü, AFAD ve Hayvanları Kurtarma Derneği  tarafından ortaklaşa stand açıldı.


hyvk (3).jpg


hyvk (4).jpg


İzmir Konak Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi içerisinde Engelli Kedi Rehabilitasyon Merkezi açılısı yapıldı.


hyvk (5).jpg


Manisa İli Akhisar ilçesinde öğrencilerin katılımı ile Geçici Hayvan bakımevi ziyaret edilmiş,


hyvk (6).jpg


Manisa Salihli ilçesinde Jandarma Karakol Komutanlığında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.


hyvk (7).jpg

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü münasebeti nedeni ile Manisa ilinde hayvanların korunması adına faaliyet gösteren dernekler adına Manisa HAKDEM Başkanı Sayın Reyhan ELBİRLİER ziyaret edilerek yaptıkları çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür edilmiş ve günün anısına çiçek takdim edilmiştir.


hyvk (8).jpg

Aydın İli Didim Geçici Hayvan Bakımevinde Aydın İl Şube Müdürlüğünce, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Fotoğraf Sergisi sunumu yapılmıştır.


hyvk (9).jpg


Didim Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan "Anne ve Yavru Köpek Bakım Ünitesi" açılışı gerçekleştirilmiştir.


hyvk (10).jpg


Aydın İl Şube Müdürlüğü ve vatandaşlarımızın katılımıyla Efeler ve Kuşadası Geçici Hayvan Bakımevleri ile Nazilli ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.


hyvk (11).jpg


hyvk (12).jpg


hyvk (13).jpg

Muğla İl Şube Müdürlüğü tarafından halkımızı bilgilendirmeye yönelik İl merkezi ve ilçelerde  standlar açılmıştır.


hyvk (14).jpg


Muğla İlinde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sokak Hayvanları Çalıştayına Bölge Müdürlüğümüzce katılım sağlanarak 5199 Sayılı Hayvanların korunması kanunun Kapsamında bilgilendirme yapılmıştır.


hyvk (15).jpg


Hayvan hakları, hayvan sevgisi, bilinçli hayvan sahibi olma ve bu konuda Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. Bu çerçevede basın bülteni, okullarda eğitim çalışmaları, hayvan bakımevi, hayvanat bahçesi, kuş cenneti gezileri,  resim sergileri, bilgilendirme föyleri, pankart, afiş ve broşür çalışmaları ile halkın konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olması amaçlanmıştır.


hyvk (16).jpg